Головне управління ДПС
у Луганській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Актуальні питання платників щодо використання єдиного рахунку під час проведення «гарячої лінії» у Лисичанській ДПІ

, опубліковано 25 листопада 2021 о 09:10

Днями в Лисичанській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Луганській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участю начальника Лисичанської ДПІ Галини Пупишевої на тему: «Єдиний рахунок для сплати податків та зборів: переваги використання».

Надаємо відповіді на актуальні питання при проведенні «гарячої лінії».

З якого періоду розпочав функціонування єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань?

Єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС розпочав функціонування з 01 січня 2021 року.

Який порядок зарахування коштів на єдиний рахунок?

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.

Що буде з коштами, які були помилково сплачені на «старі» рахунки?

Під час використання єдиного рахунку платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Такі кошти вважатимуться помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню.

Чи може платник відмовитись від єдиного рахунку?

Відмовитися від використання єдиного рахунку можна буде з 1 січня наступного календарного року

Як платник може відкрити єдиний рахунок?

Для відкриття єдиного рахунку платнику податків необхідно здійснити три простих кроки:

Перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.

Де можна отримати інформацію про нові реквізити рахунків в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України?

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/);

- у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Лисичанська ДПІ