Головне управління ДПС
у Луганській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чого потребують в подальшому зміни в реєстраційних та облікових даних

, опубліковано 25 листопада 2021 о 09:04

Сєвєродонецька ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області нагадує всім платникам, що відповідно до 70.7 статті 70 розділу ІІ Податкового кодексу фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних (зміна місця проживання (податкової адреси), прізвища, ім’я, по батькові тощо), які вносяться до облікової картки або повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (заява за формою № 5 ДР або заява за формою № 5 ДРП відповідно).

Найчастіше зустрічаються такі випадки, які потребують внесення змін до ДРФО, а відповідно і подання заяви за формою № 5 ДР: зміна прізвища, ім’я, по батькові, нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), зміна документа, що посвідчує особу з будь-якого приводу.

Зазначені заяви подаються фізичною особою особисто або через представника до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання - до податкового органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого податкового органу.

Звертаємо увагу платників на те, що Заява за формою № 5ДР може подаватися через Електронний кабінет в розділі ЕК для громадян за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. При цьому платник податків самостійно обирає Центр обслуговування платників, де бажає отримати документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, в електронному вигляді.

Для приєднання до заяви ф. № 5ДР сканованих копій документів, що посвідчують особу та інших документів, які підтверджують зміни облікових даних, платнику необхідно використати закладку «Додатки» та обрати «Документ довільної форми».

З рекомендаціями щодо подання заяви за ф. № 5ДР через Електронний кабінет фізичні особи можуть ознайомитися на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці: «Головна/Фізичним особам/Подання відомостей для реєстрації фізичної особи/внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків».

Шановні платники податків! Заощаджуйте свій час, користуйтесь зручними електронними сервісами Державної податкової служби та не забувайте повідомляти ДПС про зміни у ваших реєстраційних та облікових даних!

Сєвєродонецька ДПІ