Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Питання дня: Правила заповнення платіжних документів на сплату податків

, опубліковано 08 липня 2021 о 08:12

Підсумовуючи запитання, які надходили на постійно діючу "гарячу лінію" щодо заповнення платіжних документів на сплату податків, відповідає заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Євген Жердєв.

Необхідно коректно та чітко заповнювати платіжні документи при сплаті податків, зборів та єдиного внеску з урахуванням вимог законодавства України.

Порядок заповнення поля «Призначення платежу» платіжного доручення при сплаті податків і зборів визначено Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666 зі змінами і доповненнями (далі – Порядок № 666).

Так, при сплаті (стягненні) податків, зборів, платежів та єдиного внеску, поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

– поле №1 – друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);

– поле №2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс – тризначне число);

Перелік кодів видів сплати визначений у додатку 1 до Порядку № 666.

– поле №3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

друкується податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті або запис про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії);

– поле №4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу «;» не допускається.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.

– поля №5 – 7 – друкується розділовий знак «;», поля не заповнюються.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між цифрами та службовими знаками, між словами та службовими знаками.

Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску.

При цьому, відповідно до частини шостої статті 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному податковому органу.

Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.

З реквізитами рахунків для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску, а також з символами рахунків для сплати єдиного внеску та Порядком № 666 можна ознайомитися за посиланням https://lg.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Нагадаємо: з метою надання роз'яснень щодо практичної реалізації норм податкового законодавства в Головному управлінні ДПС у Луганській області діє телефонна «гаряча лінія».