Головне управління ДПС
у Луганській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці – на зв'язку із платниками Попаснянського району

, опубліковано 24 листопада 2021 о 15:36

Днями у Попаснянській ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області відбулася "гаряча лінія". На запитання платників податків Попаснянського району відповідав начальник Попаснянської ДПІ Олег Волошинов.

Під час спілкування мова йшла про подання звітності в електронному вигляді. Говорячи про переваги онлайн звітування Олег Волошинов підкреслив, що це найбільш зручний формат спілкування з контролюючими органами.

Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

Як увійти до Електронного кабінету платника податків?

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою:http://cabinet.tax.gov.ua з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

Які переваги та порядок використання електронного сервісу ДПС?

Можливість подавати декларації з використанням електронного цифрового підпису і переглядати подану та/або сформовану податкову звітність; отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів; подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості; переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, ЄСВ.

Особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку.

Які правила використання ПРРО?

Правилами використання новітніх програмних касових апаратів передбачено:

- швидку та зручну їх реєстрацію через Електронний кабінет платника податків;

- можливість використовувати касовий апарат в режимі оффлайн;

- не застосовування книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки;

- використання на різних гаджетах (на смартфонах, планшетах, ноутбуках та персональних комп’ютерах);

- формування електронних чеків (у тому числі у вигляді QR-коду) замість друку паперових.

Попаснянська ДПІ