Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Старобільській ДПІ проведено «круглий стіл» з платниками єдиного податку щодо застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій

, опубліковано 01 липня 2021 о 15:02

Днями фахівцями Старобільської ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області (далі - Старобільська ДПІ) проведено «круглий стіл» з платниками єдиного податку 2, 3, 4, групи щодо застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі-ПРРО) при здійсненні певних видів господарської діяльності.

Відкрив засідання «круглого столу» начальник Старобільської ДПІ Микола Гаркавий, який нагадав, що Законами України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» розширено сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Також він звернув увагу, що законодавством встановлено три основні етапи впровадження нових правил проведення розрахункових операцій в умовах дії змін до законодавства щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Крім того, Микола Гаркавий зазначив, що вже з 1 серпня 2020 року запроваджено систему функціонування програмних РРО (ПРРО), що є першим етапом змін в законодавстві щодо застосування РРО.

Він акцентував увагу, що програмне забезпечення для ПРРО абсолютно безкоштовне та є доступним для повноцінного використання суб’єктами господарювання на добровільній основі. Зазначений програмний продукт є альтернативою традиційним касовим апаратам, причому встановити його можна на смартфон, планшет, комп’ютер або інший пристрій, що має ОС Android або Windows. Впровадження ПРРО не виключає застосування класичних касових апаратів. Це альтернатива, яка дозволяє бізнесу обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО.

Підприємцям також розповіли про переваги ПРРО, а саме:

відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);

відсутність експертизи для комерційних ПРРО;

пристосованість для будь якого пристрою, що підтримує операційну систему WINDOWS, ANDROID;

онлайн реєстрація в контролюючому органі;

виключно електронний документообіг;

безкоштовність (програмне рішення ДПС);

Z-звіти генеруються автоматично, тобто і штрафів за не роздрукування такого звіту не буде.

Для переходу до застосування програмного РРО суб’єкту господарювання необхідно буде виконати такі дії:

встановити (інсталювати) на пристрій (планшет, смартфон, ноутбук, нетбук, тощо) програмний РРО;

зареєструвати програмний РРО, направивши відповідну заяву до фіскального сервера ДПС;

отримати у одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг електронні підписи касирів та/або печатки суб’єкта для роботи на програмному РРО;

направити повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа, що будуть застосовуватись на програмному РРО.

Після виконання вищезазначених дій можна здійснювати розрахункові операції із застосуванням програмного РРО.

Гаркавий Микола підбив підсумки заходу та відзначив, що алгоритм роботи з програмними РРО не вимагає виняткових знань чи зусиль. На етапі вивчення та адаптації до застосування програмних РРО виникає чимало питань та зауважень, що детально аналізуються фахівцями ДПС. Сучасний рівень інформаційних технологій та покриття мережі Інтернет дозволяє кожному платнику вміло користуватися  можливостями електронних сервісів, зокрема і програмним РРО.

Старобільська ДПІ