Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Під час «гарячої лінії» про податкову знижку у м. Рубіжне

, опубліковано 16 листопада 2020 о 11:39

Спілкувалися мешканці м. Рубіжне з в. о. начальника Рубіжанського відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Луганській області Катериною Логвиненко.

Пропонуємо вашій увазі актуальні питання та відповіді на них.

Що означає термін «податкова знижка»?

Відповідно до підпункту 14.1.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Чи має підприємець право на податкову знижку?

Відповідно до ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати.

Оскільки фізична особа-підприємець отримує дохід від підприємницької діяльності, який не є заробітною платою, тому така особа не має права скористатись податковою знижкою щодо таких доходів.

Які витрати належать до витрат, що дозволяють отримати податкову знижку?

Перелік витрат, за якими платник має право на застосування податкової знижки визначено пунктом 166.3 ПКУ. До таких витрат віднесено витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти; частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям; страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення та інше.

Який граничний термін подання декларації про майновий стан та доходи в зв’язку з отриманням права на податкову знижку за підсумками 2019 року?

Подати декларацію на отримання податкової знижки за витратами 2019 року можна до кінця поточного року, тобто 31 грудня 2020 року включно.

Як можна подати декларацію на повернення коштів?

Подати декларацію можна особисто або уповноваженою на це особою або надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення – не пізніше, ніж за 5 днів до завершення строку подання.

Однак найзручнішим та найшвидшим є подання декларації онлайн, у тому числі з використанням електронного сервісу «Електронний кабінет платника». Для користування електронним сервісом слід отримати цифровий підпис для авторизації.

Рубіжанський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління