Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Рекомендації щодо заповнення податкової декларації з плати за землю

, опубліковано 17 серпня 2023 о 10:40

У зв’язку із виявленням типових помилок, які допущені платниками податків при заповненню податкових декларацій з плати за землю за 2022-2023 рік, Головне управління ДПС у Луганській області повідомляє.

Форма Податкової декларації з плати за землю (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83).

Декларація заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації.

У разі наявності у Декларації відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, у разі наявності відмітки «орендна плата» заповнюється розділ ІІ.

Звертаємо увагу, що у колонках 2 розділів І та ІІ Декларації зазначається категорія/код цільового призначення земельної ділянки відповідно до Класифікатора видів цільового призначення земельних  ділянок, що наведений у Додатку 59 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 28.07.2021 №821).

У колонці 3 розділу І вказується вид права на земельну ділянку: 1 – власність або 2 -  постійне користування.

Колонки 4-6 розділу І та 3-7 розділу ІІ Декларації підлягають обов’язковому заповненню. У разі відсутності у платника правовстановлюючих документів на земельну ділянку або кадастрового номеру земельної ділянки платником надається доповнення до Декларації, яке може бути складене за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої Декларації.

У колонках 7 розділу І та 8 розділу ІІ зазначається частка неповного місяця володіння або користування, розрахована за формулою: кількість днів володіння або користування у місяці/загальна кількість днів у місяці. При цьому, у разі заповнення даних колонок не допускається зазначення у наступних колонках (8 розділу І та 9 розділу ІІ) «кількість повних місяців» -12, що є помилкою.

У колонках 10-11 розділу І та 11-12 розділу ІІ зазначаються код КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці, на території якої розташована земельна ділянка, та адреса місця розташування земельної ділянки.

У колонках 12-13 розділу І та 13-14 розділу ІІ Декларації зазначається площа земельної ділянки з урахуванням вимог підпункту 14.1.130 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, зокрема у межах населеного пункту - в метрах квадратних (кв.м), за межами населеного пункту – у гектарах (га). При цьому не допускається заповнення показників площ одночасно в обох колонках по одному кадастровому номеру/ одній земельній ділянці!

У колонках 14 розділу І та 15 розділу ІІ вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (якщо її проведено) (в гривнях з двома десятковими знаками). Нормативна грошова оцінка землі має бути уточнена станом на 01 січня поточного року з урахуванням коефіцієнту індексації за минулий рік.

У колонках 15 розділу І та 16 розділу ІІ вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області (в гривнях з двома десятковими знаками) - для земель, нормативна грошова оцінка яких не проведена.

При цьому, одночасне заповнення у одному рядку колонок 14 та 15 у розділі І, 15 та 16 у розділі ІІ не допускається.

Ставка земельного податку (колонка 16 розділу І) у відсотках до нормативної грошової оцінки встановлюється на поточний рік рішенням органу місцевого самоврядування за місцем розміщення земельної ділянки. Розмір орендної плати (колонка 17 розділу ІІ) встановлюється у договорі оренди.

У колонках 18 – 22 розділу І вказується інформація щодо пільг зі сплати земельного податку. Зокрема, зазначається код відповідної пільги згідно з Довідниками податкових пільг (колонка 18 розділу І), розмір пільги (у відсотках) відповідно до законодавства та/або рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, яким пільгу надано (колонка 19 розділу І), строк користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20-21 розділу І), сума пільги (колонка 22 розділу І).

На суму пільги зі сплати земельного податку зменшується показник  річної суми земельного податку по відповідній земельній ділянці, щодо якої надано пільгу. Якщо пільга зі сплати земельного податку по відповідній ділянці відсутня, то показник графи 23 дорівнює показнику графи 17.

Інформація у колонках 2 розділів І та ІІ, колонках 4 – 6 розділу І, колонках 3 – 6 розділу ІІ, колонках 7 розділів І та ІІ (за наявності), колонках 8-9 розділів І та ІІ Декларації має відповідати інформації, зазначеної в документах, які засвідчують право власності/користування земельною ділянкою або у договорі оренди земельної ділянки, відповідно.

Загальні суми, зазначені у колонці 23 розділу І (за наявності у Декларації відмітки «земельний податок») та колонці 18 розділу ІІ (за наявності у Декларації відмітки «орендна плата»), мають відповідати значенню колонки 3 рядка 3 розділу ІІІ Декларації !!!