Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – це соціальні гарантії громадян

, опубліковано 03 лютого 2022 о 08:35

У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. Своєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) гарантує громадянам право на соціальний захист, а це – соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати. Слід пам’ятати, що створення та накопичення заборгованості з єдиного внеску призводить до негативних наслідків. Наявність заборгованості по сплаті єдиного внеску – це не тільки недоотримання коштів державою, а ще й втрата особами, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню страхового стажу, а також в майбутньому права на пенсію.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника та має пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, окрім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, обчислена податковими органами у передбачених Законом випадках, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до норм діючого законодавства за наявності у платника податків заборгованості на кінець календарного місяця понад 10 грн, боржнику надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом.

Якщо платник не провів оплату протягом 10 календарних днів з дня одержання вимоги про сплату боргу (недоїмки), а також не повідомив контролюючий орган про її оскарження, вимога передається державній виконавчій службі.

Заходами примусового виконання рішень про стягнення заборгованості є:

- звернення стягнення на майно боржника (у тому числі на грошові кошти);

- звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), інші доходи, пенсію, стипендію боржника.

Також відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон».

Вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, якщо:

- сума боргу (недоїмки), зазначена у вимозі, погашається платником, органами державної виконавчої служби або органами Казначейства – у день, протягом якого відбулося таке погашення суми боргу (недоїмки) в повному обсязі;

- податковий орган скасовує або змінює раніше зазначену суму боргу (недоїмки) внаслідок її узгодження або оскарження – з дня прийняття податковим органом рішення про скасування або зміну раніше зазначеної суми боргу (недоїмки);

- вимога податкового органу про сплату боргу (недоїмки) скасовується судом – у день набрання судовим рішенням законної сили.

У разі добровільного перерахування коштів в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску при заповненні розрахункового документу у полі «призначення платежу» необхідно зазначати код виду сплати 140 – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску, що визначено вимогами наказу Мінфіну від 24.07.2015 № 666, а саме: *;140;код платника; сплата заборгованості з ЄСВ Ф.І.О.;;;.

У відомстві зазначають, що інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску можна знайти в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».