Про це спілкувалася начальник Головного управління ДПС у Луганській області Ольга Височина з журналістами телеканалу «UA:Донбас».
Вона розповіла, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у загальному порядку зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО. З 1 січня 2022 року застосовувати РРО/ПРРО зобов’язані фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп.
Очільниця відомства звернула увагу, що не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО платники єдиного податку першої групи. Також реалізація товарів на території села звільнена від обов’язкового використання РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Це виключення не застосовуються, якщо одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції, дистанційна торгівля через мережу Інтернет або сільською радою прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
На запитання журналіста щодо можливих штрафів Ольга Височина зазначила, що, зокрема, за не проведення розрахунків через РРО суб’єкту господарювання загрожує фінансова санкція у розмірі 100 відсотків вартості проданих товарів. За повторне таке порушення фінансова санкція складе 150 відсотків вартості проданих товарів.
«Податкова радить суб’єктам господарювання застосовувати саме програмні РРО. ДПС вже розробила безкоштовне програмне рішення для користувачів ПРРО, яке перетворює будь-який гаджет з операційними системами Windows чи Android на касовий апарат. ПРРО значно спрощує ведення бізнесу, адже вся звітність відправляється до ДПС автоматично. Потрібно його встановити і почати застосовувати. У разі виникнення будь-яких запитань, ми відкриті до діалогу», – зазначила Ольга Височина.