Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податок на майно: головні правила

, опубліковано 24 грудня 2021 о 11:22

Це було основною темою розмови начальника Головного управління ДПС у Луганській області Ольги Височиної з журналістами регіону.

Вона розповіла, які податки входять до складу податку на майно, що є базою нарахування, за якими ставками вони справляються та хто повинен їх сплачувати. Під час діалогу було наголошено, що у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

«З початку року податковою службою області нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в сумі понад 20,7 млн гривень. Загальна кількість об’єктів оподаткування, що належать фізичними особам, склала понад 25,3 тисячі об’єктів. У порівнянні з минулим роком кількість об’єктів збільшилась майже на півтисячі, сума нарахованого податку збільшилась на 4 млн гривень. Щодо нарахувань плати за землю, то з початку року податковою регіону сформовано та надіслано 177,3 тисячі податкових повідомлень - рішень на загальну суму 67,1 млн гривень. В порівнянні з минулим роком сума нарахованого податку збільшилась на 7,4 млн гривень», – підкреслила Ольга Височина.

Наприкінці зустрічі очільниця відомства зауважила, що з 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року, та зазначила основні аспекти, які варто знати про цю кампанію.