Головне управління ДПС
у Луганській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Питання дня: Хто сплачує податок на нерухоме майно, якщо сільськогосподарський товаровиробник передає нерухомість у фіноренду?

, опубліковано 26 липня 2021 о 08:28

На це запитання, яке надійшло на постійно діючу "гарячу лінію", відповідав платнику податків заступник начальника Головного управління ДПС у Луганській області Ігор Ткачов.

Відповідно до підпункту 266.2.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Відповідно до підпункту «ж» підпункту 266.2.2 ПКУ не об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Якщо сільськогосподарський товаровиробник (юридична та фізична особа) або суб’єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується в секціях В-F КВЕД ДК 009:2010, надає у лізинг частини означеної вище нерухомості, яка належить йому на праві власності, він загальним порядком обчислює податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо зазначених у договорах фінлізингу частин будівель і споруд.

Отже, саме лізингодавець, як власник нерухомості, сплачує за неї податок. Лізингоотримувач може лише компенсувати лізингодавцю витрати на його сплату в складі лізингових платежів.

Нагадаємо: з метою надання роз'яснень щодо практичної реалізації норм податкового законодавства в Головному управлінні ДПС у Луганській області діє телефонна «гаряча лінія».