Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Відповідальність за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім

, опубліковано 08 липня 2021 о 11:04

Яка передбачена відповідальність за продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам до 18 років. Про це заступник начальника ДПС у Луганській області Ігор Ткачов розповів у коментарі журналісту радіоканалів УР-1 та FM «Пульс».

За його словами, відповідно до статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: особами, які не досягли 18 років; особам, які не досягли 18 років; у приміщеннях та на території закладів освіти, закладів охорони здоров’я (крім ресторанів, розташованих на території санаторіїв); у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей; з торгових автоматів; на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; з рук; у невизначених для цього місцях торгівлі. Заборонено продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Водночас при проведенні масових захо­дів сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністратив­ної території можуть заборонити або обмежити продаж пива (крім пива у пластиковій тарі), алкоголь­них, слабоалкогольних напоїв, вин столових, куріння тютюнових ви­робів, використання електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.

Податківець зазначив, якщо у продавця пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку покупцем, який купує зазначені товари, продавець повинен звернутися до такого покупця з вимогою пред'явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння такій особі забороняється.

Ігор Ткачов звернув увагу, що до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) засто­совуються фінансові санкції у ви­гляді штрафу у разі порушення вимог статті 153 вищезазначеного закону у роз­мірі 6800 гривень.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягається до адміністративної відповідальності відповідно частини другої статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

«Шановні підприємці, дотримуйтеся чинного законодавства, не реалізовуйте пиво, алкогольні та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас несе відповідальність за виховання майбутнього покоління», - підсумував посадовець.