Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості заповнення декларації акцизного податку

, опубліковано 17 грудня 2020 о 08:44

Головне управління ДПС у Луганській області інформує, що підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий.

Відповідно до абзацу першого п. 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 14), особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку (далі – платник), складають та подають декларацію акцизного податку (далі – Декларація).

Платник, визначений підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПКУ, зобов’язаний подавати Декларацію за кожний звітний (податковий) період незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у цьому періоді, чи ні (п. 4 розділу ІІІ Порядку № 14).

Платником заповнюються лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції). Якщо платник є одночасно платником акцизного податку за різними видами господарської діяльності згідно зі ст. 212 ПКУ, він подає одну Декларацію з відповідними розділами та додатками до неї (абзац перший п. 3 розділу ІІІ Порядку № 14).

Додаток 1_1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу» до Декларації (далі – Додаток 1_1) заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники) (п. 2 розділу V Порядку № 14).

Окремо звертаємо увагу, що відповідно до п. 2 розділу V Порядку № 14 до Додатку 1_1 дані заносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно з УКТ ЗЕД. У графі 1 «Уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ / номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави» проставляється уніфікований номер акцизного складу в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ), номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави. Тобто, інформація подається не лише за стаціонарними акцизними складами, а й за акцизними складами пересувними.

Також нагадуємо, що відповідно до підпунктів 4,5 п. 2 розділу V Порядку № 14 дані до Додатку 1_1 заповнюються на підставі митних декларацій та акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН). Таким чином, заповнення Додатку 1_1 на підставі виписаних, але не зареєстрованих в ЄРАН акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних, є помилковим.