Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податковий борг, та його наслідки для платника податків (юридичної особи)

, опубліковано 19 листопада 2020 о 08:22

У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили. Несвоєчасне та неповне перерахування до бюджету суми узгодженого грошового зобов’язання платником податків призводить до виникнення у нього податкового боргу та, як наслідок, опису майна в податкову заставу, стягнення коштів боржника, продажу його майна та стягнення дебіторської заборгованості. В деяких випадках на майно боржника може бути накладено арешт.

Процедуру стягнення податкового боргу можна умовно розділити на певні етапи:

- надсилання податкової вимоги (якщо загальна сума податкового боргу перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- виникнення права податкової застави (якщо загальна сума податкового боргу перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

- опис майна в податкову заставу (право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу);

- стягнення (провадиться не раніше, ніж через 30 календарних днів з дня надсилання (вручення) платнику податкової вимоги).

У випадку, якщо податковий борг має юридична особа контролюючий орган має право стягувати кошти боржника (як з рахунків, так і готівкою), а при їх недостатності для погашення податкового боргу – стягувати майно, що перебуває в податковій заставі та дебіторську заборгованість. Ці процедури проводяться за рішенням суду.

Якщо податковий борг утворився через несплату платником самостійно задекларованих грошових зобов’язань, сума яких перевищує 5 млн грн, понад 90 календарних днів, та за умови відсутності зобов’язання держави повернути такому платнику помилково або надміру сплачені кошти, рішення суду щодо стягнення коштів боржника не потрібне.

Таке стягнення здійснюватиметься на підставі рішення керівника контролюючого органу.

Крім того, відповідно до підпункту 20.1.33 Податкового кодексу України, контролюючому органу надано право на звернення до суду стосовно накладення арешту на кошти та інші цінності платника, які знаходяться у банку, якщо виявиться, що балансова вартість майна платника податків, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, є меншою за суму податкового боргу.