У Головному управлінні ДПС у Луганській області розповіли. Якщо отримувачем безповоротної фінансової допомоги є підприємство - платник єдиного податку чи платник податку на прибуток за ставкою 0 %, на суму такої допомоги доведеться збільшити об’єкт обкладення податком на прибуток (здійснити коригування бухгалтерського фінансового результату згідно з підпунктом 140.5.10 Податкового кодексу України).
Якщо отримувачем безповоротної фінансової допомоги є підприємство-неприбутківець, то до складу витрат можна буде віднести лише суму, яка не перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
Якщо отримувачем безповоротної фінансової допомоги є підприємство - платник податку на прибуток, жодних коригувань бухгалтерського фінансового результату проводити не потрібно. Отже, уся сума наданої безповоротної фінансової допомоги відображатиметься у складі витрат. Головне належним чином документально оформити надання цієї безповоротної фінансової допомоги.
У відомстві нагадують, надання безповоротної фінансової допомоги відображається в бухгалтерському обліку підприємства-надавача у складі витрат (підпункт 5 - 7 П(С)БО 16 «Витрати»).
Відповідно до підпункту 134.1.1 ПКУ об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.
При цьому, р. ІІІ ПКУ передбачено збільшувальні коригування бухгалтерського фінрезультату відповідно до підпунктів 140.5.9 та 140.5.10 пункту 140.5 статті 140 ПКУ.