Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Застосування законодавства про ЄСВ під час карантину

, опубліковано 10 червня 2020 о 09:24

У Головному управлінні ДПС у Луганській області звернули увагу на наступне. Законом України від 17 березня 2020 року № 533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) в частині тимчасового звільнення за бажанням платника (фізичної особи - підприємця, особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, та члена фермерського господарства) від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) лише за себе.

При цьому змін у порядку нарахування та виплати заробітної плати, нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема щодо найманих працівників; працівників, які працюють за трудовими договорами, не відбулось.

Так, відповідно до абзацу другого частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з податковим органом за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Тому незмінними залишились і положення статті 24 Закону № 2464 у частині контролю банками платників єдиного внеску на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Отже, на період запровадження надзвичайної ситуації ДПС рекомендує отримати адміністративну послугу, зокрема, з погодження довідки-розрахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за № 602/24134) в електронній формі.

Для отримання такої послуги платник єдиного внеску за допомогою Електронного кабінету платника податків може надіслати до відповідного органу ДПС скан-копію належним чином оформленої довідки-розрахунку у форматі .pdf (обмеження 2 МБ); скан-копія, погоджена невідкладно податковим органом, направляється на адресу електронної пошти заявника (оригінал платник зможе отримати після закінчення карантину).