Днями в Новоайдарській ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області за участю начальника ДПІ Дмитра Остапишина відбулася «гаряча лінія» щодо запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. Наводимо відповіді на запитання, які цікавили платників податків.
Чи вже затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання?
Наказом Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року №439 затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання, який набув чинності з 01.09.2021.
Які об’єкти підлягають декларуванню?
Об’єктами декларування є:
– нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, об’єкти не житлової нерухомості) ;
– рухоме майно (транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми, інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);
– валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;
– інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, ціні папери та/або фінансові інструменти визначені законом, права на отримання дивідендів.
Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та які застосовуються ставки?
Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
В рамках амністії запропоновано ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані, а саме:
5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Новоайдарська ДПІ