Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо процесу здійснення одноразового декларування

, опубліковано 09 вересня 2021 о 14:01

Під час інтерв’ю начальника Троїцької ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області Олександра Макарова з журналісткою місцевої газети «Сільська новина» темою для обговорення стало запровадження цього року одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, що стартувало з 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

У ході розмови Олександр Макаров зазначив, що прийнятий закон створюватиме стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та сприятиме залученню в економіку України додаткових ресурсів. Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Податківець запевнив, що добровільне декларування доходів, або так звана «податкова амністія» – це відновлення довіри між бізнесом та податковою службою.

Керівник ДПІ наголосив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі через електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування.

До подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній або іноземній валютах на спеціальному рахунку, що може бути відкритий в банках України.

Олександр Макаров також поінформував щодо надання платникам реквізитів бюджетного рахунку для сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Після отримання від платника «звітної»/«нової звітної»/«уточнюючої» декларацій у приватній частині Електронного кабінету платнику буде направлено повідомлення щодо реквізитів для сплати сум за відповідною територію із зазначенням згенерованого QR-коду кодом платежу 11011100.

При скануванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкриватиметься мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати платежу.

У разі якщо платником була змінена адреса відповідно до «нової звітної» або «уточнюючої» декларацій платнику буде направлено повідомлення з оновленими реквізитами для сплати суми збору.

В Електронному кабінеті забезпечено автоматичне заповнення платіжного доручення на підставі даних платника, інформації про бюджетні рахунки.

У добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Щодо задекларованих активів, з яких громадянин сплатить збір, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

Троїцька ДПІ