Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія»: актуальні питання щодо застосування ПРРО

, опубліковано 14 січня 2021 о 09:56

Днями начальник Троїцької ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області Олександр Макаров провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Чи повинні платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію товарів через Інтернет, застосовувати РРО з 1 січня 2021 року?

Не застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої групи.

Водночас, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються фізичними особами - підприємцями – платниками єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Виникли питання під час заповнення заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО. Які дані щодо ПРРО зазначати у розділі 4?

У розділі 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява) слід зазначити тип програмного РРО.

За типами програмних реєстраторів розрахункових операцій розрізняють:

«стаціонарний» – ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві;

«пересувний» – ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад, автомобіль), але може використовуватися на всій території України на такій господарській одиниці;

«каса самообслуговування» – ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад платіжний термінал);

«інтернет торгівля» – ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт).

Сватівський сектор організації роботи

організаційно-розпорядчого управління