Днями у Станично-Луганській ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідала начальник Станично-Луганської ДПІ Головного управління ДПС у Луганській області Вікторія Заходякіна.
Як відмовитися від РРО і почати застосовувати програмні РРО?
Суб'єкти господарювання, які у зв'язку із застосуванням ПРРО вирішили відмовитися від застосування класичних РРО, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких реєстраторів розрахункових операцій у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із поданням до контролюючих органів звітних документів, передбачених Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».
У чому полягає відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від класичних?
Для класичного РРО характерна фіскалізація в мікросхемі або в наборі мікросхем, яка знаходиться в середині фіскального блоку. У програмному ж РРО фіскалізація здійснюється на фіскальному сервері ДПС. Це означає, що фактично фіскальним сервером присвоюється фіскальний номер кожному чеку, який генерується таким програмним реєстратором по кожній розрахунковій операції. Після чого чек вважається фіскалізованим.
Чи потребує РРО безготівкова форма розрахунків банківським переказом на поточний рахунок продавця?
Якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, то така операція не потребує РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.
Якщо ж розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» відповідно до Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У цьому разі необхідно застосовувати РРО.
Старобільський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
Головного управління ДПС у Луганській області