Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про що запитували платники Сватівського управління під час "гарячої лінії"

опубліковано 23 липня 2020 о 13:28

Днями у Сватівському управлінні Головного управління ДПС у Луганській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та як спілкуватися з органами податкової служби дистанційно - на ці питання платників податків відповідала завідувач сектору податкових сервісів Сватівського управління Ольга Гарькавенко.

Як відмовитися від традиційних РРО до закінчення строку їх служби та почати застосовувати програмні РРО?

Суб'єкти господарювання, які у зв'язку із застосуванням програмних РРО вирішили відмовитися від застосування традиційних РРО, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких РРО у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із поданням до контролюючих органів звітних документів, передбачених Законом про РРО.

Чи змінилися строки запровадження програмних РРО?

Закон України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» вніс зміни, зокрема, до законів України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

До 1 серпня 2020 року перенесено запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), як альтернативу класичним РРО.

До 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – «єдинниками» другої, третьої та четвертої групи незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг доходу у них протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

З 1 січня до 1 квітня 2021 року розширюється перелік видів діяльності, під час здійснення яких ФОП – «єдинники» другої, третьої та четвертої груп зобов’язані використовувати РРО та/або програмні РРО незалежно від обсягу доходу.

За допомогою яких електронних сервісів ДПС можна у дистанційному режимі спілкуватися з податковою службою?

Державною податковою службою України запроваджено та постійно удосконалюються безкоштовні сервіси:

«Єдине вікно подання електронної звітності» - спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення, яке розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Головна/ Електронна звітність/ Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/);

«Електронний кабінет» - інформаційно-телекомунікаційна система вхід до якої здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/.

Чи можу я отримати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків в Електронному кабінеті?

Сервіс дозволяє оперативно та у будь-який час отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків. Запит на отримання такої інформації надсилається у приватній частині Електронного кабінету.

Щоб скористатися послугою «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», користувачу необхідно мати кваліфікований електронний підпис, за допомогою якого здійснюється вхід до приватної частини Електронного кабінету.

Сватівське управління