Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо роботи Порталу повідомлень викривачів

опубліковано 11 вересня 2024 о 08:45

6 вересня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) запустило Єдиний портал повідомлень викривачів (далі - Портал).

Цей цифровий сервіс надає можливість у режимі реального часу працювати з аналітичними даними щодо ситуації з повідомленнями про корупцію в країні, а також на належному рівні забезпечувати конфіденційність та анонімність викривачів. Порівняно з іншими каналами повідомлень Портал став найбільш дієвим механізмом для своєчасного отримання викривачами захисту прав. Разом із тим його практичне застосування засвідчило, що Портал потребує вдосконалення. НАЗК у співпраці з громадським та державним секторами на постійній основі вживає заходів щодо усунення недоліків роботи системи.

Так, із метою оптимізації процесів підключення організацій до Порталу у квітні 2024 року змінено Порядок ведення Порталу.

Крім того, зазнала змін публічна частина Порталу:

•    головну сторінку доповнено відповідними інформаційними блоками та посиланнями на корисні джерела, що можуть стати у пригоді всім користувачам Порталу;

•    виправлено некоректне відображення окремої статистичної інформації у розділі «Аналітика»;

•    запроваджено зручний пошуковий фільтр щодо організацій, підключених до Порталу у розділі «Аналітика»;

•    розроблено зручний функціональний перехід до аналітичного блоку організації у розділі «Організації, підключені до Порталу»;

•    доопрацьовано блок інформаційних підказок та приміток для заявників та викривачів, що допомагатиме їм при подачі повідомлень;

•    виправлено низку технічних помилок, що виникали при подачі повідомлень.

Загалом за рік до Порталу надійшло понад 3,8 тис. повідомлень, однак головна мета його функціонування полягає не у масовості звернень, а у  формуванні культури викривання, що передбачає поступове зменшення проявів корупції на всіх рівнях. 

У цілому перед інститутом викривання наразі стоїть низка викликів. Практична діяльність засвідчила наявність прогалин і розбіжностей у законодавстві, а також ще недостатньо якісну комунікацію з суспільством з метою розвитку свідомих проявів відповідальної та доброчесної поведінки перед корупцією.