Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про податкові зміни у 2025 році під час «Діалогу з бізнесом»

опубліковано 20 січня 2025 о 11:39

Очільниця Головного управління ДПС у Луганській області Людмила Хворостян у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» на чолі із першим заступником голови Луганської обласної державної адміністрації Олексієм Смирновим провели онлайн-зустріч з суб’єктами господарювання регіону.

Верховною Радою України було прийнято низку законів щодо внесення змін до Податкового кодексу України за різними векторами оподаткування, як щодо діяльності резидентів Дія Сіті, оподаткування прибутку фінансових установ, мінімальне податкове зобов’язанне, акцизного податку, оподаткування доходів тощо. 

«Розуміючи кількісну, якісну та галузеву структуру платників Луганської області зупинимося на напрямках щодо змін, які стосуються переважної більшості платників регіону», - зазначила Людмила Хворостян.

Під час зустрічі керівниця відомства наголосила, що 1 грудня 2024 набрав чинності Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 4015). 

Однією із основних новацій Закону № 4015 є зміна ставки та платників військового збору.

 

При цьому, уточнення порядку сплати військового збору регламентовано Законом України від 04 грудня 2024 року № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 4113), який набрав чинності з 01.01.2025, крім окремих положень, що стосуються уточнення порядку сплати військового збору, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього закону, та застосовуються до періодів з дня набрання чинності Закону № 4015, тобто з 1 грудня 2024 року.

За словами Людмили Хворостян, для ФОПів першої, другої та четвертої груп ставка військового збору становить 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок 2025 року (8 000 грн) і становитиме 800 грн на місяць. Сплачують військовий збір такі платники шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для платників збору здійснюється контролюючими органами. Платники збору відображають суми військового збору (в тому числі щомісячні авансові внески з військового збору) у складі податкової декларації платника єдиного податку. 

Несплата (неперерахування) або сплата (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з військового збору, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки військового збору. 

Юридичні особи та ФОПи – платники єдиного податку третьої групи почнуть сплачувати військовий збір у розмірі 1% від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року. Зазначені платники сплачують військовий збір протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.

Об’єктом оподаткування збором для платників єдиного податку третьої групи є  доходи, визначені статтею 292 Податкового кодексу України.

Платники єдиного податку третьої групи, за порушення правил сплати (перерахування) сум військового збору притягаються до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 124 Кодексу

Людмила Хворостян зауважила, що з 1 січня 2025 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, та/або мають право подати податкову декларацію для отримання податкової знижки.

Для фізичних осіб задекларований загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься військовим збором за ставкою 1,5% (крім доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, які оподатковуються за ставкою 5%, який отримано з 1 грудня 2024 року). Також інші доходи фізичних осіб (дохід від зарплати, оренди, виграшу, депозиту тощо) оподатковуються військовим збором у розмірі 5% з 1 грудня 2024 року.

Ставка військового збору для військовослужбовців та працівників силових структур, визначених у законі, залишається на рівні 1,5%.

Ставка військового збору збільшиться до 5% для доходів, що вказуються в річній декларації, починаючи з 1 січня 2025 року.

Зазначимо, що залишено без змін положення Кодексу, відповідно до яких у період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників перелічених у Законі № 4015 структур на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації. 

«Також для платників єдиного податку I, II та IV групи, які перебували в реєстрі платників єдиного податку на початок окупації регіону і продовжують діяльність залишається право добровільної сплати військового збору», - підкреслила Хворостян Людмила.

Звертаємо увагу, що актуальні реквізити бюджетних рахунків для сплати у 2025 році податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів, а також для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Луганській області розміщені на субсайті Головного управління ДПС у Луганській області вебпорталу ДПС за посиланням: https://lg.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv.

Наприкінці зустрічі Людмила Хворостян поінформувала присутніх, щодо роботи Державної податкової інспекції у Луганській області.

З метою узгодження системи державних податкових інспекцій головних управлінь ДПС в областях з адміністративно-територіальним устроєм, визначеним постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», видано наказ Державної податкової служби України від 07 жовтня 2024 року № 747 «Про затвердження державних податкових інспекцій». 

«Відповідно до зазначеного наказу, в структурі Головного управління ДПС у  Луганській області утворено одну державну податкову інспекцію – Державну податкову інспекцію у Луганській області з фактичною адресою: м. Київ, бульвар Верховної Ради 24Б», - наголосила очільниця податкової регіону. 

Тому при звітуванні слід враховувати код ДПІ у Луганській області – 1214.

Слід зазначити, що у зв’язку з введенням в Україні воєнного стану сервісне обслуговування платників податків, зокрема надання адміністративних послуг, виконання інших функцій сервісного обслуговування здійснюється іншими територіальними органами ДПС незалежно від місця обліку платника податків. Тобто платники Луганщини мають можливість звернутись до будь-якого найближчого центру обслуговування платників.

Платники податків можуть отримати всю актуальну інформацію, зокрема щодо роботи ДПІ у Луганській області, переліку адміністративних послуг, реквізитів рахунків для сплати платежів, телефонів «гарячих ліній» для надання консультацій та інше на нашому субсайті веб-порталу ДПС за посиланням:  http://lg.tax.gov.ua.  

Головне управління ДПС у Луганській області