Головне управління ДПС у Луганській області звертає увагу, що з 1 березня субʼєкти господарювання, які надають послуги з приймання коштів для подальшого їх переказу, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом.
В оновленій формі документа виключені реквізити:
номер ID картки;
підпис касира;
підпис держателя електронного платіжного засобу.
Додано реквізити:
засіб оплати, валюта розрахунку ( готівка, безготівкова, інше) (рядок 19 обов’язкових реквізитів фіскального чека);
кожен чек, створений РРО чи ПРРО, повинен мати QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО (рядок 29 );
код автентифікації повідомлення (МАС) чека для РРО (рядок 30);
вага одиниці тютюнового виробу (зазначається для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) , (рядок10) при продажу у магазинах безмитної торгівлі;
цифрове значення штрих-коду марки акцизного податку (серія та номер) для алкогольних напоїв (рядок9);
при продажу у магазинах безмитної торгівлі реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну (рядок 28);
також можливість зазначення у фіскальному чеку РРО/ПРРО – спрощеної назви товару (послуги) – слово, поєднання слів або слова та цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару (послуги) та однозначно ідентифікують приналежність такого товару до групи продукції та послуг, визначеної Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 (рядок11);
підсумкова сума сплати та сума решти, валюта цей реквізит вказується лише за оплати готівкою, (рядок 25).
Визначено поняття «платіжний термінал, з’єднаний з РРО/ПРРО» та платіжний термінал, поєднаний з РРО/ПРРО».
Багато нових або оновлених реквізитів мають суто технічний характер. Це означає, що користувачі навряд чи зможуть самостійно налаштувати їхнє відображення в чеках.
Для цього знадобиться втручання розробників програмного забезпечення, виробників або центрів сервісного обслуговування РРО.
Рекомендуємо письмово звернутись до вищезазначених організацій щодо приведення до відповідності форми та змісту розрахункового документа (фіскального касового чека), відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13», зі змінами та доповненнями.
Довідково:
Зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів внесена наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13», зі змінами.