У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують. Чек може бути не тільки паперовим, а й електронним (відображатися на екрані, у тому числі у вигляді QR-коду та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Він дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься.
Нагадаємо, особа, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї (включаючи ті, замовлення, оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет) має право на отримання в обов’язковому порядку розрахункового документу встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції.
Цей обов’язок закріплений за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
До відома, електронний розрахунковий документ – це:
а) документ, створений РРО, який переведено у фіскальний режим роботи, у момент проведення розрахункової операції, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою;
б) документ, створений програмним РРО у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою.