Днями Сватівським відділом електронних сервісів управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Луганській області проведено сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій та щодо переваг користування електронними сервісами ДПС.
На запитання платників відповідала начальник Сватівського відділу електронних сервісів управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Луганській області Ольга Гарькавенко.
Коли і кому необхідно застосовувати ПРРО?
З 1 серпня 2020 року почався перший етап – до застосування ПРРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:
до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад Інтернет-торгівля;
до цього не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;
учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня посилені вимоги та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Другий етап - з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.
Третій етап - з 1 квітня 2021 року, коли використання РРО стане обов'язковим для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.
РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.
Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?
Програмний РРО можна буде встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет.
Де можна знайти відповіді на актуальні питання, пов’язані із запровадженням програмних РРО?
Для інформування платників податків на головній сторінці вебпорталу ДПС було створено спеціальний банер «Програмні РРО», де розміщена інформація із актуальних питань, пов’язаних із запровадженням програмних РРО (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).
Що таке інтегрована система електронної ідентифікації ID.GOV.UA, яка використовується для входу в Електронний кабінет платника?
Це - інформаційно-телекомунікаційна система, яка призначена для технологічного забезпечення зручної, доступної та безпечної електронної ідентифікації користувачів, сумісності та інтеграції схем електронної ідентифікації, їх взаємодії з офіційними вебсайтами, інформаційними системами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців. Користувачі ІСЕІ - фізичні та юридичні особи, фізичні особи - підприємці, які звертаються до інформаційно-телекомунікаційних систем суб’єктів взаємодії та проходять електронну ідентифікацію за допомогою системи з використанням засобів електронної ідентифікації, функціонування яких забезпечується системою, та у визначеному законодавством порядку надали згоду на обробку своїх персональних даних.
Зазначений електронний сервіс - це майданчик, який об’єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації (електронний підпис, МоbileID, ВаnкID, ID-картка), який забезпечує доступну та безпечну електронну ідентифікацію та автентифікацію громадян і бізнес-структур у зручний для них спосіб у захищеному кіберсередовищі.
Сватівський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
Головного управління ДПС у Луганській області